Jaki rodzaj atrakcji oferuje rejon Beskidów dla turystów, oferta noclegowa z tamtych okolic

Beskidy są jednym z najbardziej znanych pasm górskich w naszym kraju, ciągną się od środkowych Czech aż po zachodni kraniec Ukrainy. W skład Bieszczad wchodzi parę różnych rejonów, z jakich najpopularniejsze wśród urlopowiczów są Beskid Mały i Beskid Żywiecki, a jeżeli chodzi o miejscowości, to tu najchętniej są odwiedzane Szczyrk, Ustroń i Istebna. Ten rejon Polski proponuje wiele atrakcji przez wszystkie pory roku.

Beskidy droga w lesie

Autor: Kuba Luchtaj
Źródło: http://www.flickr.com

Przez wiosnę, lato i jesień urlopowiczów kuszą przede wszystkim piękne szlaki turystyczne, przebiegające przez wszystkie najciekawsze miejsca tego rejonu. Beskidy mogą się poszczycić przepiękną przyrodą, więc każdy kto będzie szukał spokoju, ciszy i przepięknych widoków coś ciekawego w nich znajdzie.

Coraz popularniejsza jest również turystyka na rowerach – budowane są kolejne ścieżki dla amatorów, a także trudniejsze techniczne zjazdowe trasy dla zawodowców. Jak pogoda będzie odpowiednia, to szlaki wypełniają się turystami, szczególnie duża ich liczba jest w wakacyjne miesiące, ponieważ lato jest najlepszym okresem na zwiedzanie Beskidu Śląskiego – popularna propozycja.

Z kolei zima (zimowe kolonie dla dzieci i młodzieży) to okres śnieżnych szaleństw, a na spragnionych tego sportu przyjeżdżających czekają niezliczone stoki narciarskie i wyciągi. Wiele najpopularniejszych miejscowości w tym rejonie podczas zimowych ferii przeżywa bardzo duże oblężenie, a kwatery rezerwować trzeba sporo tygodni wcześniej. Oferta narciarska Beskidów jest bardzo zróżnicowana, znajdą coś dla siebie i dobrze jeżdżący narciarze i amatorzy stawiający swoje pierwsze kroki – oni skorzystać mogą z jednej z licznych szkółek narciarskich.

Mając na uwadze popularność tego rejonu ciężko być zdziwionym, że noclegowa baza jest bardzo szeroko rozwinięta. Beskidy noclegi to w pierwszej kolejności bardzo dużo kwater prywatnych, we wszystkich miejscowościach bez żadnych problemów znajdzie się miejsca, gdzie da się będzie wynająć pokój na nocleg. Sporo jest także różnych pensjonatów, domów wczasowych i domków letniskowych, a dla lubiących lepszy standard swoją ofertę przedstawiają hotele o zróżnicowanym standardzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*