Szczególne przypadki związane z podróżami samolotem i ich następstwa

Latanie samolotem na dzień dzisiejszy jest całkiem powszechnym sposobem podróżowania. Użytkownicy docenili w pierwszej kolejności możliwość szybkiego podróżowania w w zestawieniu na przykład z poruszaniem się po ziemi. Jest to także metoda stosunkowo wygodna, w zależności od warunków i linii lotniczych, jakie się wybiera. Poza tym coraz więcej osób aktualnie walczy z lękiem przed lataniem i podejmuje decyzję o podróżowaniu w ten sposób, także ze względu na coraz niższe ceny biletów lotniczych.

polecana strona internetowa

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Jak w każdym sposobie przemieszczania się bywa, tak także w podróżowaniu samolotem zdarzają się rozmaite zakłócenia. Transport powietrzny uzależniony jest bowiem w bardzo dużym stopniu przykładowo od panującej aktualnie pogody.

Jeżeli chcesz poznać coś rzeczywiście niezwykle ciekawego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Tego natomiast nigdy nie można stuprocentowo przepowiedzieć, więc zdarzają się opóźnienia startu, niejednokrotnie wielogodzinne, a część lotów się odwołuje.

W groźnych okolicznościachZmiana dotycząca planowanego lotu samolotu może nastąpić nie tylko z przyczyn wiążących się z pogodą. Bywa to również ze względu na groźne doniesienia, przykładowo o zagrożeniu terrorystycznym. Bardzo dobrym przykładem takiego przypadku jest zamach w Nowym Jorku z 11 września 2001 roku. Wówczas po przyjęciu wiadomości o zamachu i zagrożeniu terrorystycznym dużo lotów odwołano, te z kolei, które były w trakcie, zakończyły się w innych miejscowościach niż było w planach. Pasażerowie takich samolotów ze względu na niedogodności wiążące się z tym przypadkiem mogli później starać się o zadośćuczynienie (polecana firma Sky Legal).

Poczekalnia na lotnisku

Autor: Clay Gilliland
Źródło: http://www.flickr.com

Otrzymywanie zadośćuczynienia za zmiany w lotachWłaściwie za wszelkie zmiany w planowym locie pasażer ma prawo wnosić o odszkodowanie. Istnieją nawet specjalne spółki zajmujące się pomocą w tych staraniach. Wysokość ewentualnego zadośćuczynienia zależna jest od wielu elementów, najważniejszym z nich jest długość lotu, który został zmieniony. Jeśli chodzi na przykład o odwołany lot odszkodowanie będzie większe niż w przypadku zmian w godzinie startu. Możliwości uzyskania i kwoty odszkodowań są również różne zależnie od linii lotniczych. Za każdym razem jednak dobrze jest ubiegać się o takie zadośćuczynienie, w szczególności w przypadku znacznych odstępstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*