Cudowna podróż na Mazury, które są pełne malowniczych jezior, lasów i ciekawych zabytków

Kiedy zastanawiamy się nad najlepszym miejsce na urlop w kraju, Mazury będą bardzo dobrym wyborem. Rok rocznie przyciągają tłumy turystów zakochanych w wspaniałych jeziorach oraz wysepkach, które mogą podziwiać w spokoju.

Zaraz po Tatrach a także Morzu Bałtyckim, Mazury to najczęściej wybierany kierunek wakacji. Powinniśmy chociaż raz w życiu wybrać się w podróż w te tereny. Będąc na Mazurach koniecznie musimy odwiedzić zbiornik Śniardwy. Organizowane są w tym miejscu różne rejsy wycieczkowe, z których można korzystać oraz podziwiać wspaniałe widoki. Na tym obszarze Polski znajdziemy też wiele miast, pełnych ciekawych zabytków. Jednym z miast jest Olsztyn, który dobrze jest zobaczyć. Gdy potrzebny jest hotel w Olsztynie ma u siebie wiele miejsc, w których możemy wynająć nocleg. Przez spółkę Hotele Olsztyn możemy w krótkim czasie i łatwo rezerwować miejsca przez internet. Miasto jest otoczone dużą ilością zbiorników wodnych jak również lasów. Poza starówką możemy oglądać na przykład cudowny zamek w Olsztynie. Jest to bardzo dobry przystanek w trakcie codziennych wypraw nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach

Autor: Michał Huniewicz

Wspaniałym miejscem, które powinniśmy zwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Dziesiątki jezior, malownicze lasy tudzież historyczne zabytki to atrakcje, które możemy tam znaleźć. Wycieczka z pewnością będzie niezapomniana. Na terenie parku możemy spotkać mnóstwo gatunków rzadko spotykanych zwierząt, które zamieszkują mazurskie tereny.

Utworzony został tam także rezerwat, który ma na celu ochronę określone gatunki zwierząt. Jeżeli interesujemy się historią, ciekawym miejscem jest też Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w Mrągowie. Znajdziemy tam mnóstwo sprzętów domowych oraz rybackich, które stosowano na tych terenach w dawnych czasach.

Podróż na Mazury na pewno będzie wspaniała i chętnie wrócimy w to miejsce po raz kolejny. Piękne lasy jak również ogromne jeziora sprawią, że wspaniale spędzimy urlop (Jeśli szukasz pomysłu na urlop rzuc okiem na hiszpania wakacje coral travel) i miło odpoczniemy w trakcie rejsów. Interesujące zabytki i ciekawe muzea zaznajomią nas z tutejszą historią oraz zwyczajami.