Gdy w naszym kraju wciąż jest chłodno, warto uciec na południe — na Cypr

Każdy Polak marzy już o tym, żeby w końcu zaczęło być cieplej. Zabukujmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Pewnie nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, gdyż nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak mamy tam połączenia lotnicze z naszego kraju i już po krótkim czasie mamy możliwość, by radować się słońcem i ładną pogodą.

Jeśli znalezione przez Ciebie tutaj porady są niewystarczające, to ta wyczerpująca treść (https://www.centrumhigieny.pl/pl/c/STERYLIZATOR-UV/151) na pewno będzie godna Twojej uwagi.

W samym mieście znajduje się ładna promenada wzdłuż plaży oraz kilka architektonicznych miejsce wartych odwiedzenia. Można na przykład obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli pragniemy na Cyprze być więcej niż kilka dni, to warto abyśmy wypożyczyli samochód i zobaczyli więcej. Larnaka jest świetnym punktem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale także do miast, które są usytuowane na południowym-zachodzie wyspy. I tak dla przykładu mamy możliwość, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu cudownie. Można podziwiać widoki i skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tu warto zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdziemy ruiny willi i niesamowite mozaiki, i Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może powinniśmy udać się w interior. Górzysty Cypr wydaje się być zdecydowanie inny niż nadmorskie miasta. Tu życie toczy się powoli w małych wioskach.

W kawiarenkach wypijemy świeżą kawę i zjemy również pyszne specjały. Mieszkańcy zapewne będą się nam przypatrywać z ciekawością, ponieważ nie zapuszcza się w te rejony zbyt duża liczba turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*