Z jakiego powodu rzeczywiście warto byłoby udać się do miejscowości pod nazwą Obzor?

Wczasy w Bułgarii to świetna oferta dla tych osób, które są spragnione słońca i pięknych krajobrazów. Na wybrzeżu Morza Czarnego nie sposób uskarżać się na nudę.
Jest to najlepsze miejsce na rodzinne wakacje, plażowanie czy uprawianie rozmaitych sportów wodnych.

Do grupy najpopularniejszych kurortów w tym rejonie zalicza się na pewno miasto o nazwie Obzor. Jest to nieduże miasteczko bardzo malowniczo zlokalizowane między zboczami Starej Płaniny oraz brzegiem Morza Czarnego. Mieści się w odległości około 60 km od Warny i ok. 75 km od Burgas.

Jeśli chcesz obejrzeć coś naprawdę niezwykłego? Nie ma jakiegokolwiek problemu – spójrz na to (https://www.hotelmikolajki.pl/) a zadowolenie będzie gwarantowane.

Jego korzenie sięgają czasów starożytnych, gdy to nosiło nazwę Navlohos, Heliopolis i Templum Jovis. Heliopolis w tłumaczeniu z języka greckiego znaczy Miasto Słońca – takie właśnie wyrażenie odnośnie Obzoru jest spotykane także dziś, ponieważ miejscowość ta bardzo się odznacza największą w całej Bułgarii ilością dni słonecznych. Współczesny Obzor oferuje wszystkim odwiedzającym wiele atrakcji i sposobów na spędzanie czasu. Zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób pełnoletnich.

Obzor

Autor: Juanedc
Posiada znakomicie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, na którą zawierają się m.in. pensjonaty, parki rozrywki, liczne punkty usługowe czy centra handlowe. Z naszego kraju najprędzej można się w tamto miejsce dostać samolotem, z lądowaniem w Burgas lub w Warnie. Lot do Bułgarii zajmuje ok. 2,5 godziny. Udając się do Obzoru, najlepiej zabrać ze sobą Euro i tam wymienić je na walutę Bułgarii, czyli Lewę. 1 BGN to ok. 2,14 zł – jest to stan z dnia 6 marca 2018 roku. Kurs Euro oraz Lewa są ściśle powiązane, więc w kantorach przelicznik jest zawsze taki sam: 1 Euro to około 1,95 BGN. Jeśli natomiast chodzi o ceny w Obzorze, to kształtują się one na zbliżonym poziomie jak ogólne opłaty w Bułgarii. Należy nastawić się na mniej więcej takie koszty, jakie są w naszym kraju.

Obzor był już w czasach starożytnych, stąd też często pojawia się pytanie: co należałoby obejrzeć w Obzorze. Wbrew pozorom zabytków jest tu jak na lekarstwo, ponieważ to miasto rozbudowano na potrzeby turystyki masowej.