Gdzie zrobić udane przyjęcie weselne? Poszukujemy dobrego miejsca pod Wrocławiem.

Pary, które ślub biorą w kościele we Wrocławiu, mogą wybrać jakąś podwrocławską miejscowość do zrobienia swojej imprezy weselnej. Dlaczego akurat wesele pod Wrocławiem? Ładna okolica, zacisze, okazała sala bankietowa i hotel w Brzegu Dolnym to właściwa odpowiedź.

Pokój hotelowy

Autor: bizmac
Oczywiście Wrocław ma wiele wspaniale odrestaurowanych sal bankietowych, w których warto zrobić swoje wesele, jednak za Brzegiem Dolnym przemawia dużo istotnych faktów. Na pewno zaczynamy od ceny. Nie tylko sala bankietowa i opłata „za talerzyk” poza wielkim miastem będą niższe, lecz również pokoje dla naszych gości weselnych. Jeśli już przyszła para młoda podejmie decyzję o organizacji wesela właśnie tam, hotel w Brzegu Dolnym – menu, poza apartamentem na noc poślubną dla młodej pary w cenie, oferuje w pakiecie całkiem sporo rzeczy.

Możemy dostosować sobie dania z szerokiego menu restauracji lub poprosić szefa kuchni o poradę. Do tego można samodzielnie wybrać wina. Część par decyduje się również na „stolik alkoholowy” z przekrojem trunków innych niż wino. Jeśli chcemy, możemy postawić naprawdę popularny „wiejski stragan” z wędlinami z lokalnej wędzarni i wyrobami wiejskimi (smalec, samogon, śledzie z beczki, sery). W cenę naszego wesela jest już włączona dekoracja wejścia do restauracji oraz piękna dekoracja stołów (wstążki, świeże kwiaty). Jeżeli chcemy mieć okazałą dekorację z balonów, musimy zadbać o nią samodzielnie.

Jedzenie weselne

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
To już standard, że gospodarze sali witają młodych chlebem i solą, a każdy z gości dostaje lampkę szampana na „Sto lat” i toast (bezalkoholowy szampan) wznoszony za młodych. DJ albo zespół to już nasza indywidualna sprawa, podobnie jak fotograf czy zamówienie autokaru, który dowiezie naszych gości spod kościoła na wesele blisko Wrocławia. Okolice sali za miastem to też odpowiednie miejsce na mały plener w trakcie trwania wesela.

Na pełnowymiarową sesję w plenerze można umówić się z fotografem w tygodniu po ślubie. Furorę na zabawach robią także atrakcje na przykład w postaci fotobudki i akcesoriów, które jej towarzyszą. Dodatkowo, by sala była miło zapamiętana, oferuje nowożeńcom upominek w postaci bezpłatnej, uroczystej kolacji upamiętniającej pierwszą rocznicę ślubu. Ten uroczy gest być może nie jest kartą przetargową kiedy będziemy wybierać restaurację pod Wrocławiem, ale z pewnością zostanie przychylnie odebrany.