Jakiego rodzaju miejsca warto zobaczyć przebywając na Cyprze?

Na tę wyspę można by wybrać się o dosłownie dowolnej porze roku, ponieważ rozrywek czy też miejsc do zwiedzania jest w tamtym miejscu bez liku. Wiosna i jesień to idealna pora, jeśli chcielibyśmy połączyć zwiedzanie wyspy razem z odpoczywaniem na plaży.

Cypr

Autor: pawelkoszalin
Źródło: http://www.flickr.com
noclegi

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Wyspa ma naprawdę dużo do zaproponowania: przepiękne plaże, tereny górzyste, idealne na różne piesze wycieczki, atrakcyjne miasteczka i tętniące życiem kurorty. Z podróży na Cypr z pewnością będą usatysfakcjonowane rodziny z dzieciakami, ludzie młodsi, poszukujący rozrywek, jak i osoby poszukujące nieco spokojniejszych doznań. Jeżeli lubicie antyczną historię i antyki z nią się wiążące, to doskonale się składa, ponieważ na Cyprze znajdziemy kilka naprawdę bardzo interesujących oraz godnych obejrzenia miejsc. Wycieczkę po starożytnym Cyprze najlepiej zacząć od odwiedzenia ruin miejscowości Kurion i pobliskiego sanktuarium Apolla.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Więc gorąco zapraszamy (https://kieta.pl/) do kolejnych naszych wątków, które będą o podobnej tematyce.

Obydwa miejsca są usytuowane w pobliżu Limassol (na znakach drogowych należy szukać nazwy Lemessos). Kurion to jeden z w najwyższym stopniu imponujących kompleksów architektonicznych na wyspie. Najbardziej atrakcyjnym zabytkiem jest Ideon, który pięknie wkomponował się w dosyć strome zbocze.

Jednak znajdziemy tutaj również ruiny stadionu, bazyliki, łaźni czy agory. W położonym blisko sanktuarium Apolla ocalały piękne pozostałości świątyni, czy domów kapłanów. Jadąc z Limassol w stronę Larnaki, warto udać się do starożytnego miasta Amathus, które usytuowane jest nad wybrzeżem. Chociaż nie zachowało się tu zbyt wiele, to i tak tutejsze pozostałości robią nadal duże wrażenie. Przetrwały m.in. ruiny agory, piękne marmurowe słupy, pozostałości po świątyniach czy też łaźniach.

Kierując się dalej w stronę Larnaki, warto się zatRzymać również przy neolitycznej osadzie o nazwie Chirokitia – częściowo zrekonstruowano w tamtym miejscu osadę z epoki kamienia. Dzięki różnego typu pracom archeologicznym, w osadzie można by zobaczyć m.in. szczątki brukowanych ulic, okrągłych budynków czy też murów obronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*