Czy otrzymamy za odwołane loty odszkodowanie?

Zazwyczaj nie zakładamy że lot będzie odwołany

Kiedy udajemy się na wymarzone wakacje, lub na spotkanie biznesowe, jakoś nie rozmyślamy o tym, że z powodu złej aury, lub awarii maszyny, ma szansę się okazać, że nasz lot będzie w całości odwołany w danym dniu, lub będzie przesunięty na późniejszą porę.

pokaz lotnictwa

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
To sprawia, że w chwili kiedy przychodzi do takiego zdarzenia nie bardzo jesteśmy zorientowani w tym, co musimy zrobić, co nam przysługuje, do kogo powinniśmy się wybrać oraz jakie nasze wymagania powinny zostać spełnione, tak aby lotnisko nie narażało się na większe kary. Przez to właśnie jeszcze przed wylotem należy sięgnąć po odpowiednie dokumenty oraz przeczytać nie tylko o tym, jakie posiadamy zadania na lotnisku, ale też o tym, jakie nam przysługują prawa.

Czy za odwołany lot odszkodowanie (sprawdź wpis na temat: co zrobić gdy ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie) można otrzymać?

Poznając się z takimi dokumentami nic z tego co będzie miało miejsce na lotnisku nie będzie miało przed nami tajemnic. Będziemy wiedzieli co zrobić, by otrzymać odpowiednie wsparcie, wiadomości, jedzenie a też przestrzeń na spanie. Dowiemy się także co powinniśmy mieć, aby później za odwołany lot odszkodowanie zainkasować i to bez najmniejszego trudu oraz przy załatwieniu podstawowego minimum kwestii (odszkodowania za odwołane loty). Wszystko będzie tu ważne, więc nie mamy szansy zezwolić żeby jakakolwiek sytuacja nas zaskoczyła, zwłaszcza jeżeli lecimy po raz pierwszy, gdyż ma szansę się później okazać, że zrazimy się do tego sposobu transportu.


Taką rekompensatę mamy szansę dostać w niedługim czasie

airport

Autor: Mitch Altman
Źródło: http://www.flickr.com
Należy zaznaczyć, że jeżeli będziemy posiadali wszystkie konieczne dokumenty, to na właściwą rekompensatę nie będziemy zmuszeni zbyt długo wyczekiwać. Jej wartość będzie zależna od czasu oczekiwania na kolejny samolot i usług, które były nam w tym okresie zagwarantowane, nie mniej mamy szansę stać się przekonani, że wysokość może nas przyjemnie zadziwić oraz wynagrodzi nam wszelkie nieprzyjemności spowodowane takim spóźnionym lotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*