Przydatne informacje na temat rejonu Podlasia, wykaz najpopularniejszych jego atrakcji turystycznych.

Pod koniec ubiegłego wieku przy podziale administracyjnym, jaki dokonał się w Polsce, utworzone zostało województwo podlaskie. Aktualnie zajmuje ono około dwudziestu kwadratowych kilometrów, co stanowi około 6,5 procent powierzchni Polski.

wakacje - obrazeczek

Autor: Harco Rutgers
Województwo podlaskie położone jest w północno-wschodniej części naszego kraju, a jednym z jego najważniejszych atutów stała się przepiękna, często nietknięta jeszcze przez ludzi przyroda. Dodatkowo nie ma tam żadnych większych skupisk fabryk, co z kolei skutkuje niezwykle czystym nieskażonym powietrzem. Rejon Podlasia, do niedawna jeszcze traktowany przez turystów niezbyt przychylnie, jest obecnie coraz częściej odwiedzany przez ludzi szukających spokoju, ciszy i kontaktu z naturą.

Masz ochotę czytać dalej zajmującą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj tanie kwatery pracownicze wrocław na nowej podstronie.

Na pewno magnesem który przyciąga turystów jest dostojna Puszcza Białowieska, która jest jednym z ostatnich tego typu miejsc w Europie. Na dzień dzisiejszy jest ona chroniona prawem przed zbytnią ingerencją człowieka, na jej obszarze znajduje się mnóstwo interesujących miejsc, ścieżek dydaktycznych i pomników przyrody.

Lecz wypoczynek na Podlasiu to nie jedynie sama Puszcza, choć ona stanowi główną atrakcje tego rejonu Bardzo popularne są także spływy kajakowe przepięknymi podlaskimi rzekami, w czasie których podziwiać można całe bogactwo przyrody. Coraz więcej jest także różnego rodzaju muzeów, pokazujących między innymi skarby tego regionu, a dla dzieci otwierane są różnego rodzaju dydaktyczne i rozrywkowe parki. Sporo do zwiedzania znajdą też miłośnicy zabytków i militariów, na Podlasiu jest sporo atrakcji tego typu, które przyciągają naprawę dużą ilość turystów. To wszystko spowodowało, że od pewnego czasu bardzo rozwinęła się noclegowa baza tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia widzą szanse, które daje zainteresowanie miejscem, w którym mieszkają, i z tego też powodu dokładają starań, żeby je wypromować w różnych obszarach, nie tylko turystycznych.

Między innymi coraz bardziej zaczynają się rozwijać medyczne usługi, przykładowo funkcjonująca w Białymstoku klinika in vitro przyjmować już zaczyna pacjentów z całej Polski – więcej o in vitro.