Kiedy pojechać do Tajlandii? Liczymy na śliczną pogodę, nie chcemy jeździć w porę deszczową

Nie jest sekretem, że ładna pogoda oraz atrakcyjna cena przynależą do podstawowych warunków udanego wczasowania. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wybrać się do Tajlandii, w taki sposób ażeby radosne samopoczucie i zawartość portfela nie spłynęły nam wespół z deszczem.

Tajlandia kiedy jechać? Z pewnością nie w porę deszczu. Jak już z pewnością nam wiadomo, w Tajlandii rozróżnia się 3 podstawowe pory roku (kiedy jechać do Tajlandii). Deszczowa pora rozpoczyna się przeważnie na przełomie maja i czerwca, zaś trwa do połowy października. Nie powinno się zbytnio jej demonizować, gdyż nie wszędzie przebiega ona podobnie. Na wybrzeżu Andamańskim pada tak obficie, iż ogromnie wiele turystycznych ośrodków jest wtenczas zamkniętych, jednakże w pozostałych częściach państwa do końca lipca pada najczęściej rzadko – mniej więcej co trzy dni, przeważnie po południu albo w ciągu nocy. Deszczowa pora jest dobrym czasem na eskapadę dla osób pragnących uniknąć sezonowego natłoku podróżników jak też zawyżonych z owej przyczyny cen. Powinna zadowolić także osoby ceniące sobie uroki krajobrazu, takie jak: wszędobylska soczysta zieleń, zatopione ryżowe pola i świeżo kwitnące drzewa.
portret - wakacje

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie najbardziej odpowiednim czasem na podróż do Tajlandii jest pora ciepła, nierzadko określana mianem „chłodnej”. W rzeczywistości, tą trwającą od początku listopada do początku lutego porę roku, cechuje najpiękniejsza pogoda jak też optymalne temperatury od 28 do 32ºC . Warto jednak wziąć z sobą ciepły sweterek, bo np. w górskich obszarach północy, temperatura może się gwałtownie obniżać wieczorem. W listopadzie oraz grudniu mogą również wystąpić okazjonalne opady (kiedy jechać na Kubę).

Będzie to najlepszy okres na zwiedzanie zabytków Tajlandii, bo będzie ono mniej wyczerpujące przy w miarę znośnym upale. Na wakacyjne wyprawy rekomendowana jest też Kuba (zobacz kuba z niemiec) wycieczki takowe proponuje współcześnie większość biur podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*