Co oferuje stolica Dolnego Śląska, jakie atrakcje mogą czekać na nas w dolnośląskiej stolicy?

Z jakiego rodzaju atrakcjami kojarzony jest Wrocław? Opisywane miasto to widowiskowe ZOO a także starówka, która –tak samo jak s sławna Panorama Racławicka – jest ważnym punktem w programie każdej wycieczki po Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska, to jednak nie tylko zabytki.

Panorama Wrocławia

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Stare Miasto może zachwycić wspaniałymi kamienicami i dostojnymi świątyniami. W gronie ważnych obiektów znajdzie się również gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, którego najbardziej znaną wizytówką stała się barokowa aula. To bardzo znana aula na współczesnych ziemiach polskich oraz miejsce, którego w czasie podróży po Wrocławiu nie można pominąć. Dlaczego jest to miejsce tak niezwykłe?

Aula Leopoldina to nie tylko najpiękniejsze wnętrze, którym może się pochwalić Wrocław.

Zainteresowała Cię opisywana kwestia? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie, która również przedstawia takiego typu materiały. To bez dwóch zdań da Ci do myślenia!

To też jeden z najładniejszych przykładów sztuki barokowej w Polsce, zatem turyści z przyjemnością korzystają z szansy zobaczenia tego miejsca. To zachwycające wnętrze budowano w latach 1728-1732, a jego wnętrze pełne ciekawych ozdób jest dziełem wybitnych artystów tej epoki. Każdy, kto ma okazje zajrzeć do tej sali, będzie mógł zobaczyć wyjątkowe dekoracje stiukowe oraz niezwykłą kolekcję przepięknych fresków oraz rzeźb. To dzięki nim Aula Leopoldinajest tak ważnym miejscem nie tylko dla turystów, ale i dla wrocławskich studentów.

Rynek wrocławski

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
To pokazowe miejsce jest rozpoznawalne dzięki ważnym wydarzeniom związanym z Uniwersytetem – placówką, jaką Wrocław zachęca mnóstwo młodych i zdolnych ludzi z całej Polski. I chociaż wciąż miejsce to służy przede wszystkim uczelni, każdy z nas w okresie podróży po stolicy Dolnego Śląska może tę unikalną salę zwiedzić. Jak napisano we wstępie, Wrocław to jednak nie tylko bogata historia i zabytki, to także nowoczesne miasto i współczesne rozrywki, w którym można kupić polecana strona internetowa.

Zakupy we Wrocławiu są coraz bardziej popularne, ponieważ bardzo bogata baza handlowa zapewnia nieprzebraną ilość możliwości zakupu Auraton 3013 regulator dobowy AURLA30130000. Galerie handlowe, supermarkety, jak również urocze sklepiki w centrum miasta, to na pewno oferta dla każdego, kto szuka nie tylko śladów historii, ale pragnąłby także poczuć, jakim rytmem pulsuje współczesne, duże i nowoczesne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*