Projekt na urlop na rowerze

Pomysł na urlop na rowerze jest świetny dla ludzi czynnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem można dotrzeć wszędzie. A w poniektóre miejsca na dwóch kółkach wskazane jest się wybrać wyjątkowo. Eskapada rowerowa jest również idealnym rozwiązaniem na spędzenie czasu na łonie przyrody, także poznanie dziewiczych tajemniczych lokalizacji, które na co dzień mijamy. W Polsce jest wiele szlaków rowerowych zarówno dla wprawionych rowerzystów, jak i takich mniej usposobionych. Ciekawą trasą rowerową jest ta, jaka łączy Warszawę z Trójmiastem.

Rower

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Ścieżka rowerowa przepoławiająca Półwysep Helski to fascynujący zakątek dla podróżników.

Czy po przeczytaniu publikowanego tekstu masz chęć dowiedzieć się jeszcze więcej na omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź link (https://www.leaderlogistics.pl/transport-krajowy/), ponieważ odnajdziesz tam nowe dane.

Helska ścieżka stanowi bez wątpienia wart podkreślenia krajoznawczy walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednakże zaliczać się do doznań z typu nieco radykalnych. Nawierzchnia zmienia się kilka razy, z początku żwirowo-piaszczysta przechodzi w nierówną kostkę, następnie gdzieś przed Władysławowem staje się w dużym stopniu równiejsza, ażeby z kolei przemykać prostą, polną drogą. () Po drodze potrafi zniknąć zupełnie, bądź dzielić wąski deptak z pieszymi, jacy w dodatku nie szanują rowerowych znakowań.

Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawą trasą jest trakt drewnianych świątyń dookoła Puszczy Zielonki, jaki liczy 102 km. W wzbogaconym terenie urządzono park krajobrazowy z kolekcją drzew. Da się tutaj odszukać blisko 2 tys. gatunków drzew i krzaków, zarówno rodzimych, jak i egzotycznych. Dalej, szlak wiedzie zielonym, a potem czerwonym szlakiem, gdzie jest możliwość oglądać urocze tereny Puszczy. () Trasy rowerowe na Mazurach można sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że czeka nas tam śliczny krajobraz, doskonała baza turystyczna, oraz możność orzeźwienia się w wymijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach jest możliwość znaleźć spokojne szlaki na wyprawę rowerową, nawet taką z malutkimi pociechami w przyczepkach. W trakcie wędrówek do zobaczenia jest m.in. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeżeli ktoś potrzebowałby wypocząć od roweru, można sobie zrobić pauzę na żaglówkę, albo jakby komuś było za dużo roweru, w wyjazd jest możliwość wpleść odpoczynek na łajbie, albo spływ kajakowy Rospudą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*