Kilkudniowe podróże rowerem- co zabrać ze sobą i w jaki sposób się pakować na wyjazd, by móc komfortowo jeździć z bagażem

Wybierając się w dłuższą podróż na rowerze, musimy pamiętać o odpowiednim ekwipunku. Powinniśmy zabierać jedynie niezbędne akcesoria, aby nie musieć przewozić dużych ciężarów. Odpowiednio spakowani możemy czerpać niezwykłą przyjemność z jazdy rowerem. Przed wyjazdem powinniśmy zrobić listę niezbędnych rzeczy.

wycieczka rowerowa

Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu dokładnie określimy wagę naszego bagażu i nie zapomnimy o żadnym elemencie z listy. Musimy jednak pamiętać, iż bagaż będziemy ze sobą wozić, ważne jest więc, żeby zabierać ze sobą jedynie potrzebne przedmioty. Pakując się powinniśmy być przygotowani zarówno na przyjazną słoneczną pogodę jak również na burze a także ulewy. Dobrze jest więc wziąć ze sobą cieplejszą kurtkę czy też polar, który może ochronić nas przed chłodnym wiatrem w czasie podróży czy też postoju. Większość z akcesoriów można znaleźć w sklepach dla turystów bądź w sklepach on-line. Znajdziemy tam latarki turystyczne, nieduże namioty oraz ciepłą odzież na podróż.

Przygotowując bagaż można zdecydować się na przymocowanie pakunków do roweru albo można wybrać plecak. Sakwa podsiodłowa pomieści wiele przedmiotów, jednak każdy bagaż, który jest przytwierdzony do roweru będziemy musieli wieźć przykładowo pod wysoką górkę. Warto więc zastanowić się nad plecakiem, który trochę inaczej rozłoży ciężar i można znaczenie szybciej a także wygodniej jeździć – tutaj.

Dzięki tego typu rozwiązaniom będziemy mogli poruszać się zarówno po drodze jak również po nierównych, górskich ścieżkach, a naszemu bagażowi nic się nie stanie i nie będziemy się martwić, że na przykład coś odczepi się w trakcie jazdy. Plecaki rozmaitych wielkości możemy zakupić w sklepach dla turystów, ważne jest jednak, żeby nie były one za ciężkie, ponieważ możemy obciążyć kręgosłup.

Parudniowa podróż rowerem będzie z pewnością niesamowitą przygodą. Należy jednak dobrze się do niej przygotować jak również pamiętać o zabraniu tylko niezbędnego ekwipunku.

Czy czujesz ochotę na nowe podobnie ciekawe wpisy? Jeżeli tak, to pragniemy Cię poinstruować – kliknij i sprawdź (https://www.eccoholiday.com/p/bulgaria-zlote-piaski) tu o wiele więcej.

Doświadczenie w długodystansowej jeździe na rowerze jest niezwykle potrzebne, jeżeli mamy zamiar wziąć udział w takiej wycieczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*