Czemu Jamajka jest tak bardzo popularnym miejscem wakacyjnych wyjazdów, jakie atrakcje może zaoferować

Karaiby od bardzo dawna stanowią marzenie osób chcących poznać odrobinę egzotyki i odpocząć od trudów codziennego życia. I obecnie nie ma problemów, żeby te marzenia spełnić, ponieważ wyjazdy w tamten rejon świata są ogólnie dostępne, a i ceny znacznie spadły.

Jedną z częściej wybieranych wysp jest Jamajka, pełna życzliwych mieszkańców, słońca i wspaniałej przyrody. I to taka właśnie mieszanka jest największą atrakcją tej niewielkiej wyspy. Mimo działalności ludzkiej udało się tam zachować sporą część deszczowych lasów, z unikalną fauną i florą. Poza tym obecne są tam niezliczone plantacje kawy i trzciny cukrowej, a wspaniałe plaże wręcz kuszą do tego, aby cały dzień leniuchować na nich. Wielbiciele górskich wycieczek także się nie będą nudzić. Na Jamajce najwyższa góra ma prawie dwa i pół tysiąca metrów, więc jest to wysokość, jaka zadowoli zdecydowaną większość miłośników gór. Widać więc że na brak zajęć raczej nie ciężko będzie narzekać, jest więc zupełnie zrozumiałe, że jamajka wakacje są tak popularne.

plaża na Jamajce

Autor: Viaggio Routard

Wybierając się na Jamajkę zrobić to można w zasadzie przez wszystkie miesiące, choć najpopularniejszy będzie czas między grudniem a kwietniem. Wówczas występuje najmniejsza liczba opadów, natomiast od sierpnia do listopada zaczyna się pojawiać sezon huraganowy. Jeśli będzie chodzić o Jamajkę to nie będzie on jakoś ogromnie odczuwalny, w porównaniu do innych wysp z tamtych okolic, ale szybkich, gwałtownych ulew i burz raczej można się spodziewać. Natomiast temperatura na Jamajce jest cały czas stała, maksymalne różnice będą raptem wynosić dwa stopnie, i bez przerwy świetna na wakacje.

Planując podróż w to miejsce pamiętać trzeba o tym, że niezbędny jest tam paszport a także wiza turystyczna, jaką wykupić można na granicy, poza tym wymagane nie są żadne inne formalności. Najlepszą opcją jest zakup zorganizowanego wyjazdu, wtedy wszystkimi sprawami organizacyjnymi zajmować się będzie biuro turystyczne. Jeżeli ktoś chce, to może polować na jamajka (w ofercie jamajka last minute z niemiec) last minute, czasami można natrafić na rzeczywiście interesujące propozycje.