Czy turystyka i rekreacja jest perspektywicznym kierunkiem?

Edukacja na Turystyka i rekreacja jest połączaniem wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu wielu innych dziedzin, w tym wiedza o środowisku, wiedza o kulturze, nauki humanistyczne, nauki ekonomiczne i wiedza z dziedziny prawa. Najlepszym kandydatem na wspomniany kierunek jest osoba, interesująca się tą dziedziną, oraz podróżami, aktywnością fizyczną i metodami wykorzystywania wolnego czasu.

Uczelnie wyższe, udostępniające ten kierunek, umożliwiają nabycie wiedzy o zjawiskach dotyczących tej dyscypliny oraz sposobach ich kształtowania. Studenci uczą się planowania oferty turystycznej przeznaczonej dla zróżnicowanych grup odbiorców, komunikowania się i nawiązywania kontaktów oraz zastosowania nowoczesnych środków przetwarzania i przekazu informacji.

Zaciekawił Cię nasz wpis? W takim razie wejdź na naszą inną stronę – tam można zobaczyć tam zajmujące wątki, które dla Ciebie opracowaliśmy.

W programie kierunku Turystyka i rekreacja, umieszczone są również przedmioty, dzięki którym żak zdobywa umiejętności w zakresie marketingu wydarzeń turystycznych. Oprócz standardowych zająć maja miejsce również obozy letnie i zimowe ,a także zajęcia terenowe. Zazwyczaj obowiązkowa jest nauka dwóch języków obcych.

książka

Źródło: www.morguefile.com

Studia turystyka i rekreacja daje szerokie możliwości na rynku pracy oraz wiele ścieżek rozwoju. Absolwent opisywanego kierunku ma zróżnicowany wybór branż, z jakimi może związać swoją ścieżkę zawodową oraz wiele stanowisk, jakie może objąć. Po zakończeniu nauki, absolwent ma możliwość rozpoczęcia pracy w wydawnictwie projektującym informatory turystyczne, biurze podróży, jako manager w pensjonacie, czy pilot wycieczek.

Interdyscyplinarność którą charakteryzuje się turystyka i rekreacja oraz mnogość i zróżnicowanie ścieżek kariery, które może wybrać absolwent wspomnianego kierunku sprawiają, że jest on jednym z bardziej perspektywicznych kierunków kształcenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*