Podróżując po regionie pomorskim , warto zwiedzić historyczną Kościerzynę i odpocząć nad jeziorem Wdzydze

Turyści odwiedzający obszar Kaszub, często poszukują interesujących miejsc, które będą właściwym miejscem wakacyjnego odpoczynku . Jeżeli mamy chęć na niczym nie zmącone żeglowanie albo kochamy nurkowanie to letni wypoczynek będziemy mogli zaliczyć do dobrych jeżeli wybierzemy pobyt w samym sercu Kaszub nad jednym z największych i najpiękniejszych jezior w Polsce – Wielką Wodą.

pensjonat

Autor: Waldemar Jan

Kaszubskie morze jest również obligatoryjnym miejscem dla wioślarzy przepływających powszechnie uczęszczanym korytarzem rzeki Wdy. Nad kaszubskim morzem noclegi odszukamy bez kłopotu – baza ich jest fantastycznie rozwinięta. W ofercie dla urlopowiczów są pokoje luksusowe, domki oraz miejsca na polach namiotowych. O zachodzie słońca można się zrelaksować przysłuchując się piosenkom żeglarskim. Stąd niedaleko jest wieża widokowa, z której można podziwiać przepiękny krajobraz jeziora Wdzydze. Tutaj interesujące propozycje: .

Wdzydze na Kaszubach zawdzięcza dobrą opinię pierwszemu w Polsce muzeum na wolnym powietrzu – Kaszubskiemu Parkowi Etnograficznemu, które określono skansenem. Dla miłośników przeszłości dobrą okazją będzie wycieczka do kościerzyńskiego rynku. Rynek kościerski jest przepięknym zabytkiem, którego plan przestrzenny pochodzący z końca XIV wieku, uchował się wraz z kościerskim deptakiem do dzisiaj. Plac z ratuszem i jego otoczenie sprawiają, że miasto ma własny nadzwyczajny, dziejowy klimat.

W czasie ciepłych wieczorów, przy udziale czynnych do późnych godzin kawiarni, restauracji oraz letnich ogródków historycznych, rynek żyje. Charakterystyczną grupą wycieczkowiczów goszczących często w Kościerzynie są motocykliści, dla których Kościerzyna jest obligatoryjnym miejscem w czasie podróży po regionie pomorskim. Z Kościerzyny nie jest daleko do Borów Tucholskich, parku narodowego który jest olbrzymią atrakcją wypoczynkową, z uwagi na rosnące w nim rzadko spotykane osobliwości przyrody oraz eldorado dla grzybiarzy.

Pokój hotelowy

Autor: Schezar

Zakwaterowanie Kościerzyna i okolice to pokaźna propozycja od noclegów w centrum Kościerzyny, aż po noclegi – hotel spa zakopane i okolice z wyżywieniem, w pobliżu Kościerzyny. W ofercie dla podróżnych pozostają również apartamenty, kwatery oraz pola namiotowe.