Urlop tuż tuż, samolot zaplanowany, ale czy zabezpieczyłeś swój dom?

Kwestia ochrony domu przed nieproszonymi gośćmi nie dotyczy oczywiście wyłącznie wakacji, jednakże bez wątpienia okres urlopowy to czas, gdy tym bardziej musimy zatroszczyć się o to, by podczas odpoczynku na plaży nie zastanawiać się, czy czasem ktoś nie wynosi nam połowy rzeczy.

Jeśli do tej pory nie macie dobrze zabezpieczonego domu to ostatni dzwonek, żeby się za to wziąć. Nawet najporządniejsze drzwi da się sforsować, dlatego może czas na monitoring domu? Oczywiście różnego rodzaju alarmy (serwis alarmów gdynia) do domu można zakupić już za kilkanaście złotych w składach budowlanych, sklepach z elektroniką, również w sieci.

Systemy zabezpieczające składają się zwykle z czujników ruchu, w tym wypadku alarmy są aktywowane przy próbie włamania, dalej właściciel jest informowany o tym fakcie SMS-em lub telefonicznie. Oczywiście, jeżeli planujesz wyjazd musisz i tak wybrać osobę, która w przypadku włamania zareaguje.
Jeżeli preferujesz jednak całość przekazać w ręce fachowców, warto znaleźć firmę, która kompleksowo zajmie się ochroną domu, więcej . Zainstalowanie czujników podczerwieni reagujących na ruch oraz magnetycznych, których wzbudzenie spowoduje włączenie systemu, w przypadku podłączenia do stacji monitoringu oznacza przyjazd pracowników ochrony. Jeśli z jakiś powodów sami go uruchomimy, naturalnie alarm może zostać wyłączony za pomocą specjalnego kodu znanego tylko domownikom i tym, którym go podamy.

System przeciwwłamaniowy
System alarmowy może być bezprzewodowy i przewodowy – ten drugi jest bardziej pewny, ale wymaga zainstalowania kabli pod tynkiem, należy się liczyć z nieodzownością zrobienia niewielkiego remontu przy okazji montażu.

Kolejna sprawa to zdalny monitoring domu wizyjny. Po otrzymaniu sygnału alarmowego rozpoczęte jest łącze wizyjne. Z pomocą przychodzi tu kamera ip. Dzięki łączu wizyjnemu można na odległość sprawdzić, jaki jest powód zgłoszenia i w ten sposób wykluczyć niepotrzebne wyjazdy grup interwencyjnych – rekomendowana strona. Jeżeli w domu faktycznie jest złodziej, patrol dzięki kamerom będzie miał wiedzę, w jakim pomieszczeniu właśnie należy go szukać.
Kamera ip musi być jak najlepszej jakości, spełniać określone wymagania i posiadać właściwe certyfikaty.

Należy pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu domu, bo wizyta złodziei może nas kosztować dużo więcej niż opłaty za monitoring domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*