Wyprawa na Cypr – co warto zobaczy?

Cypr jest to cudowna wysepka na Morzu Śródziemnym, mniejsza tylko od Sycylii jak też Sardynii. Cechuje ją nieprzeciętna rozmaitość przyrodnicza i krajobrazowa.
Najogromniejsze jej atuty, to wspaniałe wybrzeża, jakie podług mitologii greckiej stały się miejscem narodzin bogini Afrodyty.

marzenia

Autor: DER-MED
Źródło: Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED

Śródziemnomorski klimat oraz przeźroczyste wody ciepłego morza, umożliwiają odpoczywającym autentycznie boski wypoczynek. Mimo egzotyki tego rejonu każdy czuje się w tym miejscu niezwykle znakomicie. Wynika to z gościnności mieszkańców, którzy wskutek historii oraz położenia geograficznego cenią sobie zróżnicowanie. Znajdziemy ją w wielowiekowych obyczajach, lecz również w sztuce kulinarnej. Łączy ona w sobie składniki śródziemnomorskie, orientalne i azjatyckie, z dodatkiem specyficznych pikantnych ziół i przypraw. W swych opisach wędrowcy lirycy chwalili nie tylko cypryjskie smaki, ale też wina, jakich historia wytwórczości sięga ponad 4000 lat. Na Cyprze możemy bawić się do utraty tchu. Przyjemnością dla żądnych adrenaliny jest możność praktykowania wodnych sportów tj.: windsurfing, nurkowanie, a także loty na paralotni. Odpoczywając na Cyprze nie zapomnijcie odwiedzić też słynnej Larnaki. Larnaka jest to miasto pobudowane na szczątkach starożytnego miasta Kition, stąd jest to gratka dla miłośników historii kolebki cywilizacji europejskiej.izrael (kontynuuj)Antyki Larnaki to nie jedyny z obowiązkowych punktów naszego urlopowego programu.

Miasto to słynie też z piaszczystej plaży, nieopodal jakiej biegnie deptak. Na larnackiej plaży możemy poleżeć i odpocząć czy wręcz na odwrót: zmierzyć się z własnym strachem, nurkując oraz żeglując.