Spływ kajakowy w weekend

Jesień się dużymi krokami, ale wciąż jeszcze jest dość ciepło i przyjemnie. Mimo, że wakacje się skończyły, to powinniśmy wykorzystywać ładne weekendy na wypoczynek na świeżym powietrzu. Opcji jest mnóstwo, a jedną z najciekawszych są spływy kajakowe. Rzek mamy w naszym kraju wiele, więc zazwyczaj nawet nie musimy daleko jechać, aby tej aktywności zaznać. Oczywiście najlepsze miejsca na kajaki to Mazury. Tam można znaleźć wiele urokliwych rzek, buchających kolorami zakątków.

Wszędzie można popływać kajakiem

To jednak tylko jedna z opcji. Nawet we Wrocławiu albo Warszawie możemy urządzić sobie jednodniowy spływ kajakowy. Właściwie w każdej przystani jest wypożyczalnia kajaków (szczegóły na stronie). Jeśli nie jesteśmy pewni jaki kierunek obrać, nie znamy rzeki, możemy również zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie kajakiem jest dość łatwe.

Czy w odniesieniu do analizowanego w tym artykule problemu otrzymujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeśli nie, to inne materiały zobacz w serwisie (https://www.viva-bus.com.pl/wynajem-busow-wroclaw/), który znajduje się tu.

Naturalnie, należy uważać na dryfujące w rzece konary i wystające kamienie albo mielizny, ale wystarczy parę wskazówek przewodnika, żebyśmy dobrze sobie poradzili. Oczywiście zawsze trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, zakładać kamizelki i słuchać uważnie wszelkich poleceń.

Kajaki to doskonały sposób na relaks. Pływanie na kajaku nie wymaga nawet wielkiego wysiłku. Naturalnie trzeba się namachać wiosłem, ale zwykle okolica jest tak urokliwa, wiosłowaniu towarzyszy tyle pięknych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Jak się przygotować?

Nie zapomnijmy, aby do spływu dobrze się przygotować. Załóżmy prędko wysychające ubrania, kostium kąpielowy, coś na głowę. Kiedy świeci słońce pamiętajmy o kremie ochronnym – na wodzie opalamy się niezwykle szybko i grożą nam poparzenia.

Dobrze jest także zabrać cienkie rękawiczki, by nie nabawić się odcisków od wiosłowania. Oczywiście należy również odpowiednio schować ważne przedmioty, jak kluczyki do auta, komórka albo dokumenty. W takim wypadku idealnie sprawdzą się szczelnie zamykane pojemniki. Worki foliowe mają to do siebie, że można je podrzeć, a poza tym nie da się szczelnie ich zamknąć. A gdy już będziemy dobrze przygotowani – ahoj przygodo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*